قبل و بعد آپارتمان های بازسازی شده

بازسازی آپارتمان های کوچک

بازسازی اپارتمانهای کوچک

بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

این که می‌گویند بازسازی دکوراسیون داخلی منزل هزینه‌های اضافی است کاملاً اشتباه بوده، برعکس دکوراسیون بروز می‌تواند فضای منزل شما را چندبرابر کند.
استفاده از رنگ‌آمیزی‌های خاص و ترکیب چند رنگ، میز و صندلی‌های چوبی، دیزاین‌های جذاب روی دیوار و همین‌طور استفاده از پازل‌ها و تکه عکس‌ها، شومینه، آشپزخانه و اتاق‌ها، هرکدام بخشی از بازسازی این دکوراسیون می‌باشد. اما در این وضعیت مشتریان همیشه به دنبال ارزان‌ترین و بهترین هستند.از طرفی همه چیز برای بازسازی دکوراسیون داخلی منزل با قیمت پایین میسر نمی‌شود. یک مشاوره خوب در ابتدای خرید بسیار راهنما و کمک شما خواهد بود تا بهینه‌ترین انتخاب را داشته باشید.

بازسازی دکوراسیون داخلی منزل عموماً زمانی انجام می‌شود که شما می‌خواهید از حالت‌های ساده و قدیمی به ساده جدید ارتقاء پیدا کنید.
اگر از دکوراسیون و ظاهر منزل خود خسته شده‌اید ممکن است هرکسی ایده‌ای متفاوت به شما بدهد، اما بهترین گزینه قطعاً بازسازی دکوراسیون داخلی منزل به سبک‌های جدید و متریال‌های روز می‌باشد.
برای این کار باید از متخصصین کمک بگیرید و توجه کنید که مقرون‌به‌صرفه بودن، استفاده از المان‌های ارزان و ساده و همین‌طور استفاده حداکثری از تمامی چیزهایی که در خانه دارید می‌تواند جالب‌توجه باشد.

نوسازی و بازسازی دکوراسیون داخلی منزل کلنگی

بازسازی دکوراسیون داخلی منزل کلنگی

دست شما در بازسازی‌های مربوط به آپارتمان‌ها ممکن است از نظر تغییرات بزرگ‌تر باز نباشد، اما قابل‌اجراست. در کل تفاوتی ندارد که منزل و یا محل کار شما آپارتمان یا ویلایی است.
در مورد محل کار نیز اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم، می‌توانید دفتر کار خود را تبدیل به یک محیط جادارتر کنید.

به طور کلی بازسازی‌های روتین امروزی برای شما چند امتیاز ویژه خواهد داشت که در این صورت می‌توانید آن ها را انتخاب کنید و روی محیط کارتان اجرا کنید.
استفاده از عتیقه‌جات و اجسام و اشیاء کوچک زینتی قطعاً جذابیت خاص خود را خواهد داشت. ساعت‌های دیواری و رومیزی، انواع تابلوهای نقاشی کلاسیک و سبک نو، تعویض پرده‌ها و استفاده از بالش‌ها و کوسن‌ها نیز روی مبل‌ها و کاناپه‌ها جذابیت منزل شما را چندبرابر خواهد کرد.
به‌طورکلی اگر می‌خواهید بدانید که چه چیزی می‌تواند تغییرات بزرگی در خانه شما ایجاد کند و عموماً طراحان بزرگ دکوراسیون داخلی از چه فاکتورها و عناصری استفاده می‌کنند، هرج‌ومرج در طراحی و دیزاین دقیقاً همان چیزی است که هرچند عجیب است اما جذابیت زیادی را در برخواهد داشت.

بازسازی و نوسازی دیزان و چیدمان

حالا سؤالات بیشتری را پاسخ می‌دهیم، در ابتدا برای شما هزینه بسیار مسئله مهمی است. عموماً هزینه طراحی‌ها و دکوراسیون‌های داخلی کم تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید و شاید تنها نام عبارت بازسازی دکوراسیون داخلی منزل ترسناک باشد. در ادامه بی مواردی از بازسازی دکوراسیون داخلی منزل خواهیم پرداخت.

نوسازی کف منازل در بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

نوسازی کف منازل در بازسازی دکوراسیون داخلی منزل یکی از اولین شیوه‌هایی است که باید باتوجه‌به شرایط آب‌وهوایی انجام شود. قطعاً استفاده از کف پارکت در مناطقی که رطوبت بالاست به‌هیچ‌عنوان عقلانی و منطقی نخواهد بود، چون پس از مدتی مجبور به تعویض و تغییر آن هستید.

اصول پایه بازسازی دکوراسیون داخلی منزل آپارتمانی

بخش مهم و در واقع قلب هر خانه، آشپزخانه می‌باشد و شما باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. عموماً خانم‌ها وقت زیادی را در این بخش از خانه می‌گذرانند و برای آن ها اهمیت دارد و وسواس ویژه‌ای روی طراحی، چیدمان و همین‌طور ساختار کلی دارند. در نتیجه در ادامه چند مورد از مواردی که می توانید در ساختار آشپزخانه استفاده کنید ذکر کرده ایم.

 

نقش رنگ در بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

بازسازی دکوراسیون داخلی منزل با رنگ

تمامی بخش های خانه شما چه از نظر رنگ و دکوراسیون داخلی باید یک هماهنگی و هارمونی نسبتاً درست با دیگر بخش‌های خانه بخصوص پذیرایی داشته باشد. البته که رنگ دیوارها نمی‌تواند دقیقاً یکی باشد اما اگر در انتخاب رنگ پذیرایی سخت‌گیر نباشید پس انتخابتان آسان است.

کف آشپزخانه

کف آشپزخانه که بهتر است به آسان‌ترین شکل ممکن پاک شود نیز بخش مهم و اصلی دیگری است که باید به آن توجه بخصوص و ویژه‌ای داشته باشید.
زیرا این بخش مدام نیاز به تمیزکردن دارد و در صورت استفاده از کف‌پوش‌های بی‌کیفیت قطعاً در آینده با مشکل مواجه می‌شوید.

سایر نکات آشپزخانه

کانترها برای ورودی‌های هر آشپزخانه جذاب خواهند بود. استفاده از کابینت‌های طرح چوب کوچک در بخش محدودی از آشپزخانه‌های کوچک شما، ساختارهای جذاب جزیره‌ای که امروزه بسیار در دکوراسیون داخلی موردتوجه مشتریان قرار گرفته است.

نوسازی و بازسازی اتاق‌خواب و پذیرایی در بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

بازسازی دکوراسیون داخلی منزل اتاق خواب

حال نوبت به دو بخش مهم دیگر در خانه رسیده است. پذیرایی را می‌توان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های هر خانه دانست که احتمالاً شما ترجیح می‌دهید بیشترین هزینه دکوراسیون داخلی و تغییر دیزاین را در این بخش داشته باشید. اما به‌طورکلی اشتباه است.
بخصوص اگر خانه شما کوچک‌تر از چیزی است که انتظار می‌رود بهتر است به ساده‌سازی بسنده کنید.

به شما قول می‌دهم که با چند انتخاب و اکسسوری و دکوراتیو می‌توانید کل پروژه را در مدت‌زمان کوتاهی به اتمام برسانید و همین‌طور فضای بیشتری داشته باشید.

استفاده از کمد دیواری‌ها و همین‌طور اقلامی که همیشه به آن ها نیاز پیدا نمی‌کنید و ترجیح می‌دهید در دید نباشند قطعاً یک راهکار منطقی و هوشمندانه خواهد بود. در کل نوسازی یک‌خانه پروژه عجیبی نیست.
تنها نیاز به اندکی خلاقیت و ایجاد جذابیت‌های بصری خواهد داشت. مثلاً استفاده از گرامافون ساده قدیمی در کنار میز تلویزیون و خداحافظی کردن با میزهای تلویزیون شیشه‌ای قطعاً به جذابیت ظاهر پذیرایی شما می‌افزاید.
استفاده از رنگ‌های آرام منطقی‌ترین انتخاب است و بعدها پشیمان نمی‌شوید. روان‌شناسی رنگ را مطالعه کنید تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

بازسازی و مدرن‌سازی سرویس بهداشتی در بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

بازسازی و مدرن‌سازی سرویس بهداشتی در بازسازی دکوراسیون داخلی منزل نیز یکی دیگر از پازل‌هایی است که باید چیده شود، تغییر سنگ روشویی، استفاده از یک جلوه نور زیبا در همین بخش و همین‌طور تغییر در لوله‌کشی‌ها در واقع تمام‌کارهایی است که طراحان دکوراسیون انجام می‌دهند.
به یاد داشته باشید که همه چیز در بازسازی دکوراسیون داخلی منزل مربوط به‌ظاهر نیست، گاه باید هوشمندانه انتخاب کرد.

استفاده از اصول معماری نوین و بازسازی سبک نو

به‌طورکلی چند سبک توسط معمار و یا طراح دکوراسیون در رابطه با بازسازی دکوراسیون داخلی منزل به شما پیشنهاد می‌شود که پیاده‌سازی و اجرای آن در مدت‌زمان کوتاهی باید انجام شود که این بسیار مهم است. کم‌هزینه و به‌صرفه بودن نیز مسئله مهم دیگر برای هر مشتری ایرانی است.

سایر نکات در بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

درصورتی‌که می‌خواهید منزل خود را به سبک پیشرفته بازسازی کنید کمی هزینه بیشتری متحمل می‌شوید.
تغییر کلی در متریال ساختمان، استفاده از کاشی و سرامیک‌های جدید، شیرآلات و تمام مواردی چون استفاده از سقف کاذب در بازسازی دکوراسیون داخلی منزل استفاده می‌شود.
برای دیوارها نیز به‌طورکلی از رنگ‌آمیزی و استفاده از کاغذ دیواری بهره گرفته می‌شود؛ در غیر این صورت دیگر نمی‌توان نامش را تغییر دکوراسیون گذاشت.

رفع تمامی مشکلات مربوط به نم دهی در ساختمان نیز تا حد زیادی به دکوراسیون داخلی مربوط می شود. می‌توانید با جانمایی تمامی تجهیزاتی که در منزل شما است و یا این که با حذف موارد اضافه ظاهر خانه خود را دلنشین‌تر و جذاب‌تر کنید.

مشاور دکوراسیون و بازسازی دکوراسیون داخلی

در مواقعی می خواهید مشاور دکوراسیون داشته باشید. در این صورت، نخست مشاور دکوراسیون باید به صورت فیزیکی از خانه شما بازدید داشته و در مورد متراژ هرکدام از بخش‌های آن ایده‌ای در ذهن خود داشته باشد. و در آخر خودتان نیز می توانید ایده ها و پیشنهادات خود را به مشاور دکوراسیون ارایه دهید.

پس از آن فراموش نکنید که تخمین دقیق زمان اهمیت ویژه‌ای دارد و روی قیمت‌گذاری نیز مؤثر خواهد بود. در نهایت استفاده کلی و حداکثری از فضاهای ساختمان نیز مهم است. گاهی بخشی از دکوراسیون و منزل شما صرفاً نیاز به ترمیم خواهد داشت؛ بهره‌گیری از ابزارها و متریال‌های مرغوب و باکیفیت قطعاً اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت.

همین‌طور بیشتر بخوانید:

1- بازسازی بالکن خانه

مقاوم سازی خانه کلنگی

مقاوم سازی خانه کلنگی

مقاوم سازی خانه کلنگی

مقاوم سازی خانه کلنگی مبحثی است که میتوان آن را از جهات مختلف بررسی کرد. مقاوم سازی در واقع بخش عمده ای از فرایند بازسازی است وقتی تصمیم به بازسازی یک خانه کلنگی داریم.ابتدا باید نوع ساختمان را بشناسیم و همچنین سن بنا را بدانیم. ساختمان های خیلی قدیمی اکثرا اسکلت سخت بتنی یا فولادی ندارند اما ساختمان های کمی جدیدتر اسکلت بندی دارند که همان ابتدای کار باید نوع آن را مشخص کنید.

مورد مهم بعدی این است که دقیقا متوجه باشیم بازسازی یک بنا در چه سطحی برایمان مطلوب است. آیا همین که ساختمان در مقابل آسیب ها مقاوم شود کافی ست یا چیزی بیشتر مدنظر داریم. شکل و شمایل نما و فضاهای داخلی میبایست بی تغییر باقی بماند یا اینکه قصد بروز کردن آنها را داریم. چرا که مثلاً تغییر در برخی عناصر داخلی مثل بازشوها(در،پنجره و…)میتوانند مستقیما بر مقاومت بنا موثر باشند.

بازسازی در واقع فرآیندی کاملا تخصصی است که باید اصولی و دقیق انجام شود تا از هدر رفتن منابع مالی جلوگیری شود و همچنین باعث آسیب بیشتر به ساختمان نشود.

مقاوم سازی خانه کلنگی و چگونگی آن 

مقاوم سازی خانه کلنگی و چگونگی آن

چگونگی مقاوم سازی خانه های کلنگی سوالی است که برای پاسخ جامع و کامل به آن باید از اصول ساخت یک ساختمان مقاوم اطلاعات جامع و دقیق داشته باشیم و همچنین انواع ساختمان های قدیمی و تدابیری که در زمان ساخت برای مقاوم سازی آنها به کار برده شده را به خوبی بشناسیم.نوع سازه، سن دقیق بنا، کاربری قبلی و تغییر احتمالی در کاربری ساختمان بعد از اصلاح ، تعمیر و بازسازی عوامل مهمی هستند که بر طبق جواب هر یک از این عوامل میتوان یک پلن جامع برای بازسازی ساختمان تهیه کرد. در ادامه سعی میکنیم روند کلی برای بازسازی یک خانه کلنگی را ارائه دهیم.سن بنا را مشخص کنید مثلاً اگر خانه سی ساله است اطلاعاتی درباره نوع سازه ها و مصالح رایج سی سال پیش جمع آوری میکنیم. نقاط ضعف استقامت بنا ( مثل پنجره ها ی بزرگ) را مشخص میکنیم. جنس اسکلت ساختمان را بررسی میکنیم.

نکته قابل توجه در این مرحله اندازه ها و نسبت ها است چرا که رابطه مستقیمی بین اندازه یک دیوار با میزان استقامت آن وجود دارد. یک دیوار حامل را در نظر بگیرید هر چه نسبت عرض دیوار به ارتفاع آن عدد بزرگتری باشد دیوار مقاوم تر خواهد بود.از این بررسی های اولیه مرحله بعدی مشخص کردن نقاط ضعف و قوت با توجه به اطلاعاتی که جمع آوری کرده ایم است. قدم بعدی کاملا واضح است، تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف با استفاده از تجهیزات و مصالح مدرن.

تمام مراحلی که بیان شد مربوط به مقاوم سازی خانه است. مقاوم سازی خانه کلنگی فقط بخش کوچک اما مهمی از بازسازی است. بعد از مقاوم سازی ساختمان باید تصمیم مهمی بگیریم اینکه آیا میخواهیم در ادامه بازسازی ظاهر خانه تغییر کند یا شکل قدیمی و نوستالژیک خانه حفظ شود و فقط خرابی های ایجاد شده بر اثر گذشت زمان تعمیر شود.

گاهی بنا ارزش تاریخی دارد و مشخص است که در بازسازی همچین سازه ای باید نهایت امانت داری را برای حفظ ظاهر بنا به شکل اولیه به کار ببریم و فقط دست به مرمت آسیب ها ببریم اما راجع به خانه های شخصی بحث کمی سلیقه ای و متفاوت خواهد بود.گاهی صاحب خانه میخواهد بدون اینکه مجبور به آپارتمان نشینی شود از امکانات و طراحی های روز در منزل شخصی خود بهره مند شود، در این صورت برای ادامه مراحل بازسازی لازم است از یک طراح دکوراسیون داخلی کمک بگیریم.

مقاوم سازی خانه کلنگی و ارزش آن

آیا خانه کلنگی ارزش مقاوم سازی دارد؟

مقاوم سازی خانه های کلنگی پروسه ای هزینه بر است پس قطعا در بررسی های اولیه این سوال مهم پیش می آید که آیا این بنا ارزش مقاوم سازی دارد.پاسخ به این سوال چندان سخت نیست فقط کافی ست ببینید ساختمانی که قصد بازسازی آن را دارید چه قدر ارزش دارد.

منظور صرفا ارزش مادی نیست ،گاهی ارزش های معنوی بنا باعث میشود دست به مرمت آن بزنیم مثل خانه هایی که ارزش تاریخی دارند. اما اگر بخواهیم این سوال را برای خانه های معمولی و فرسوده پاسخ دهیم بهترین کار برآورد هزینه ی دقیق بازسازی و نوسازی و سپس مقایسه هزینه ها است .

گاهی مقاوم سازی و بازسازی یک سازه آنقدر هزینه بر میشود که بهتر است ساختمان را خراب و نوسازی کنیم.

مقاوم سازی خانه کلنگی اولین قدم

اولین قدم برای مقاوم سازی خانه  کلنگی

چنانچه پیش تر گفته شد اولین قدم برای مقاوم سازی خانه های کلنگی بررسی دقیق بنا است. این مرحله آنقدر مهم است که اگر درست انجام نشود در تمام مراحل بعدی با مشکل مواجه خواهیم بود و در نهایت هم نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.

پس پیشنهاد میشود برای اولین قدم اول شروع به بررسی های دقیق کنید. خانه را با تمام نقاط ضعف و قدرتش بشناسید. دوم توقع دقیق خود از بازسازی و حدود آن را معلوم کنید. سوم برآورد هزینه کنید .

بعد همه اینها شما یک نقشه و برنامه دقیق و زمان بندی شده خواهید داشت و میتوانید بازسازی را از مرحله ی مقاوم سازی آغاز کنید

مراحل مقاوم سازی خانه کلنگی با حداقل هزینه

مراحل مقاوم سازی خانه کلنگی با حداقل هزینه

تنها راه انجام مراحل مقاوم سازی خانه کلنگی با حداقل هزینه برآورد جزء به جزء هزینه ها در هر مرحله است. کافی است تصور کنید پروژه مربوط به یک خانه بدون مقاومت اسکلتی است. یک دیوار قدیمی را در نظر بگیرید که یک پنجره بزرگ دارد. بعد از ثبت دقیق اندازه ها و نسبت ها دو راه کلی برای مقاوم سازی دیوار پیش روی ما است. یکی مقاوم سازی دیوار از طریق اتصال میله های فلزی و سپس بتن پاشی و یا حذف یا کوچک کردن بازشوها (البته که روش ها و راه های دیگری هم هست اما اینجا میخواهیم فقط یک مثال ساده بیان کرده باشیم)

کافیست هزینه های هر روش را برآورد کنیم. همچنین مطلوبیت نتیجه در هر روش را بسنجیم تا به راحتی مشخص شود کدام روش در کنار نتیجه ی مطلوب به صرفه تر است.

در واقع باید برای هر مرحله از بازسازی همین گونه هزینه ها را مشخص و سپس تصمیم گرفت کدام پلن بهتر است. سخن آخر اینکه مقاوم سازی و بازسازی خانه کلنگی اگر اصولی و تخصصی انجام شود بهترین راه برای حفظ بافت حداقلی خانه ها در مقابل سازه های جدید ، برج ها و آپارتمان ها است.

بازسازی خانه با کمترین هزینه

بازسازی خانه با کمترین هزینه

بازسازی خانه با کمترین هزینه

بازسازی خانه با کمترین هزینه از چند مرحله ی مهم و اساسی تشکیل می شود و هر مرحله دارای هزینه های خاص خود می باشد که در این بخش از مطلب در مورد مراحل انجام کارهای ترمیمی خانه و هزینه های هر مرحله صحبت خواهیم کرد.از ابتدایی ترین مراحل بازسازی خانه می توان به کشیدن نقشه ی خانه اشاره کرد و برای این کار به مهندس نقشه کش مراجعه کنید و او پس از بازدید از خانه ی شما نقشه ای را که مطابق میل و سلیقه ی شما باشد برای منزلتان طراحی می کند. هزینه ی کشیدن نقشه متغیر می باشد و به متراژ خانه بستگی دارد.

دومین مرحله بازسازی خانه مراجعه کردن به معمار می باشد. معمارها پس از بررسی نقشه ی جدید مصالح، موارد مورد نیاز را به شما اطلاع می دهند و این مرحله معمولا یک مرحله ی هزینه بر است و میزان هزینه های آن به نوع مصالح و وسایل ترمیمی بستگی دارد.برای بازسازی خانه سعی کنید که از متریال های جدید و وسایل ترمیمی جدید و کاملا به روز استفاده نمایید. به طور مثال از شیر آلات درجه یک و روشویی ها و سینک های کاملا جدید و مدرن و هم چنین کفپوش ها و کاغذ دیواری های مدرن در فرایند ترمیم خانه استفاده نمایید.

نکات مهم بازسازی خانه با کمترین هزینه 

بازسازی خانه با کمترین هزینه نکات مهم

بازسازی خانه نیز مانند هر کار دیگری نیاز به تحقیق کردن دارد و اگر قصد دارید که نمای داخلی منزل خود را تغییر دهید و به اصطلاح خانه ی خود را بازسازی کنید بهتر است که ابتدا با متریال های جدید آشنا شوید تا بتوانید بهترین مدل ها را به معماران برای بازسازی کردن فضای منزلتان ارائه دهید.در گذشته در هنگام بازسازی خانه ها دیوارهای گچی را رنگ روغن می کردند اما امروزه رنگ روغن بسیار قدیمی شده است و بهتر است که از کاغذ دیواری های طرح برجسته و یا سنگ های آنتیک چسبی استفاده شود.

از دیگر مواردی که در بازسازی خانه بهتر است که به آن توجه شود جدا کردن فضاهای مختلف خانه با استفاده از پارتیشن های چوبی و یا قفسه های چوبی می باشد و افرادی که از این شیوه برای جداسازی محیط های مختلف خانه استفاده می کنند دیزاین مدرن و بسیار شیکی را به خانه می بخشند و این پارتیشن ها و قفسه ها علاوه بر جدا کردن محیط، کارایی های دیگری مانند استفاده به عنوان قفسه کتاب و یا جای گلدان نیز دارند.پس از بازسازی خانه و به روز شدن قسمت های مختلف منزل بهتر است که یک طراح دکوراسیون استخدام کنید تا چیدمان بسیار زیبا و شیکی را که مطابق با فضای خانه ی شما می باشد برای وسایل خانه طراحی کند.

نکات مورد توجه در بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه حتما باید توسط اشخاص مجرب و اشخاصی که به طراحی دکوراسیون آشنایی کامل دارند انجام شود، زیرا بازسازی و ترمیم این بخش نیازمند دقت بیشتری می باشد و علاوه بر آن ترمیم آشپزخانه به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.اولین نکته ای که در بازسازی آشپزخانه باید به آن توجه شود استفاده از سرامیک برای کف می باشد. هرگز نباید از کفپوش های چوبی برای پوشاندن کف آشپزخانه ها استفاده شود، زیرا این کفپوش ها دوام کمتری دارند و به مرور زمان دچار شکستگی می شوند.

از دیگر نکات مهمی که در بازسازی آشپزخانه باید مورد توجه قرار بگیرد استفاده کردن از کابینت های جک دار و کابینت های چوبی می باشد. پس از ترمیم آشپزخانه از کابینت های فلزی استفاده نکنید، زیرا این کابینت ها بسیار قدیمی هستند.در هنگام بازسازی آشپزخانه های کوچک بهتر است که از دکوراسیون جزیره برای آشپزخانه استفاده شود، زیرا در این صورت دیگر نیازی به قرار دادن میز ناهارخوری در آشپزخانه نیست و از جزیره می توان به عنوان میز ناهار خوری استفاده کرد و همچنین استفاده کردن از سینک های گرانیتی و یا سینک های سیلور در ترمیم آشپزخانه بسیار مهم است، زیرا این سینک ها بسیار جدید و بادوام هستند.

مراحل بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه

مراحل بازسازی خانه های قدیمی مقداری متفاوت تر از شیوه ی بازسازی خانه های نو می باشد، زیرا مدت زمان زیادی از ساخت این خانه ها گذشته است و اکثر بخش های خانه حالت تخریبی دارند. بنابراین بازسازی کردن این خانه ها علاوه بر این که هزینه بر است به مدت زمان بیشتری نیز نیاز دارد.

تخریب و سپس بازسازی سقف از اولین مراحل بازسازی خانه های قدیمی است و اکثر معماران برای شروع کار بازسازی از سقف شروع می کنند، زیرا شروع کردن از سقف ایمن تر است و پس از تخریب کامل سقف با استفاده از مصالح ساختمانی جدید مانند سیمان و بتن سقف خانه را ترمیم می کنند و پس از خشک شدن بتن روی آن چند لایه گچ قرار می دهند و سپس برای مدرن تر شدن فضای خانه از سقف های کاذب پی وی سی استفاده می کنند.بازسازی دیوارها از دیگر مراحل بازسازی خانه های قدیمی است و مراحل انجام این کار کاملا شبیه مراحل بازسازی و ترمیم سقف هستند و پس از انجام ترمیم دیوارها نوبت به بازسازی سایر بخش ها مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی و… می رسد.

نکات قبل از شروع بازسازی خانه

از مهم ترین نکاتی که قبل از بازسازی خانه باید به آن دقت کنید این است که نقشه ی خانه را حتما در اختیار معمار یا بنایی که قصد ترمیم منزلتان را دارد قرار دهید، زیرا معمار می تواند محل قرار گرفتن لوله های فاضلاب و سیستم لوله کشی را تشخیص دهد و با تشخیص این نکات در هنگام تخریب خانه به سیستم لوله کشی هیچ نوع آسیبی وارد نمی شود.

در بازسازی خانه حتما باید به بازسازی کردن کف ها توجه شود، زیرا کف خانه در اثر رفت و آمد ممکن است که به مرور زمان به یک سمت شیب پیدا کند و از این رو بازسازی کردن کف بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد و برای بازسازی کردن کف ها بهتر است که ابتدا کف تخریب شود و سپس میزان شیب یا گرانش آن با استفاده از سیمان گرفته شود و سپس برای پوشاندن کف از سرامیک که مدرن تر و جدیدتر است استفاده گردد.

در هنگام بازسازی خانه تعویض کردن چارچوب درب ها و پنجره ها نیز بسیار مهم می باشد، زیرا این چارچوب ها به مرور زمان دچار فرسایش و پوسیدگی می شوند و استحکام خود را تا حدودی از دست می دهند.

برای بازسازی خانه چه باید کرد