بازسازی خانه با کمترین هزینه

بازسازی خانه با کمترین هزینه

بازسازی خانه با کمترین هزینه

بازسازی خانه با کمترین هزینه از چند مرحله ی مهم و اساسی تشکیل می شود و هر مرحله دارای هزینه های خاص خود می باشد که در این بخش از مطلب در مورد مراحل انجام کارهای ترمیمی خانه و هزینه های هر مرحله صحبت خواهیم کرد.از ابتدایی ترین مراحل بازسازی خانه می توان به کشیدن نقشه ی خانه اشاره کرد و برای این کار به مهندس نقشه کش مراجعه کنید و او پس از بازدید از خانه ی شما نقشه ای را که مطابق میل و سلیقه ی شما باشد برای منزلتان طراحی می کند. هزینه ی کشیدن نقشه متغیر می باشد و به متراژ خانه بستگی دارد.

دومین مرحله بازسازی خانه مراجعه کردن به معمار می باشد. معمارها پس از بررسی نقشه ی جدید مصالح، موارد مورد نیاز را به شما اطلاع می دهند و این مرحله معمولا یک مرحله ی هزینه بر است و میزان هزینه های آن به نوع مصالح و وسایل ترمیمی بستگی دارد.برای بازسازی خانه سعی کنید که از متریال های جدید و وسایل ترمیمی جدید و کاملا به روز استفاده نمایید. به طور مثال از شیر آلات درجه یک و روشویی ها و سینک های کاملا جدید و مدرن و هم چنین کفپوش ها و کاغذ دیواری های مدرن در فرایند ترمیم خانه استفاده نمایید.

نکات مهم بازسازی خانه با کمترین هزینه 

بازسازی خانه با کمترین هزینه نکات مهم

بازسازی خانه نیز مانند هر کار دیگری نیاز به تحقیق کردن دارد و اگر قصد دارید که نمای داخلی منزل خود را تغییر دهید و به اصطلاح خانه ی خود را بازسازی کنید بهتر است که ابتدا با متریال های جدید آشنا شوید تا بتوانید بهترین مدل ها را به معماران برای بازسازی کردن فضای منزلتان ارائه دهید.در گذشته در هنگام بازسازی خانه ها دیوارهای گچی را رنگ روغن می کردند اما امروزه رنگ روغن بسیار قدیمی شده است و بهتر است که از کاغذ دیواری های طرح برجسته و یا سنگ های آنتیک چسبی استفاده شود.

از دیگر مواردی که در بازسازی خانه بهتر است که به آن توجه شود جدا کردن فضاهای مختلف خانه با استفاده از پارتیشن های چوبی و یا قفسه های چوبی می باشد و افرادی که از این شیوه برای جداسازی محیط های مختلف خانه استفاده می کنند دیزاین مدرن و بسیار شیکی را به خانه می بخشند و این پارتیشن ها و قفسه ها علاوه بر جدا کردن محیط، کارایی های دیگری مانند استفاده به عنوان قفسه کتاب و یا جای گلدان نیز دارند.پس از بازسازی خانه و به روز شدن قسمت های مختلف منزل بهتر است که یک طراح دکوراسیون استخدام کنید تا چیدمان بسیار زیبا و شیکی را که مطابق با فضای خانه ی شما می باشد برای وسایل خانه طراحی کند.

نکات مورد توجه در بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه حتما باید توسط اشخاص مجرب و اشخاصی که به طراحی دکوراسیون آشنایی کامل دارند انجام شود، زیرا بازسازی و ترمیم این بخش نیازمند دقت بیشتری می باشد و علاوه بر آن ترمیم آشپزخانه به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.اولین نکته ای که در بازسازی آشپزخانه باید به آن توجه شود استفاده از سرامیک برای کف می باشد. هرگز نباید از کفپوش های چوبی برای پوشاندن کف آشپزخانه ها استفاده شود، زیرا این کفپوش ها دوام کمتری دارند و به مرور زمان دچار شکستگی می شوند.

از دیگر نکات مهمی که در بازسازی آشپزخانه باید مورد توجه قرار بگیرد استفاده کردن از کابینت های جک دار و کابینت های چوبی می باشد. پس از ترمیم آشپزخانه از کابینت های فلزی استفاده نکنید، زیرا این کابینت ها بسیار قدیمی هستند.در هنگام بازسازی آشپزخانه های کوچک بهتر است که از دکوراسیون جزیره برای آشپزخانه استفاده شود، زیرا در این صورت دیگر نیازی به قرار دادن میز ناهارخوری در آشپزخانه نیست و از جزیره می توان به عنوان میز ناهار خوری استفاده کرد و همچنین استفاده کردن از سینک های گرانیتی و یا سینک های سیلور در ترمیم آشپزخانه بسیار مهم است، زیرا این سینک ها بسیار جدید و بادوام هستند.

مراحل بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه

مراحل بازسازی خانه های قدیمی مقداری متفاوت تر از شیوه ی بازسازی خانه های نو می باشد، زیرا مدت زمان زیادی از ساخت این خانه ها گذشته است و اکثر بخش های خانه حالت تخریبی دارند. بنابراین بازسازی کردن این خانه ها علاوه بر این که هزینه بر است به مدت زمان بیشتری نیز نیاز دارد.

تخریب و سپس بازسازی سقف از اولین مراحل بازسازی خانه های قدیمی است و اکثر معماران برای شروع کار بازسازی از سقف شروع می کنند، زیرا شروع کردن از سقف ایمن تر است و پس از تخریب کامل سقف با استفاده از مصالح ساختمانی جدید مانند سیمان و بتن سقف خانه را ترمیم می کنند و پس از خشک شدن بتن روی آن چند لایه گچ قرار می دهند و سپس برای مدرن تر شدن فضای خانه از سقف های کاذب پی وی سی استفاده می کنند.بازسازی دیوارها از دیگر مراحل بازسازی خانه های قدیمی است و مراحل انجام این کار کاملا شبیه مراحل بازسازی و ترمیم سقف هستند و پس از انجام ترمیم دیوارها نوبت به بازسازی سایر بخش ها مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی و… می رسد.

نکات قبل از شروع بازسازی خانه

از مهم ترین نکاتی که قبل از بازسازی خانه باید به آن دقت کنید این است که نقشه ی خانه را حتما در اختیار معمار یا بنایی که قصد ترمیم منزلتان را دارد قرار دهید، زیرا معمار می تواند محل قرار گرفتن لوله های فاضلاب و سیستم لوله کشی را تشخیص دهد و با تشخیص این نکات در هنگام تخریب خانه به سیستم لوله کشی هیچ نوع آسیبی وارد نمی شود.

در بازسازی خانه حتما باید به بازسازی کردن کف ها توجه شود، زیرا کف خانه در اثر رفت و آمد ممکن است که به مرور زمان به یک سمت شیب پیدا کند و از این رو بازسازی کردن کف بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد و برای بازسازی کردن کف ها بهتر است که ابتدا کف تخریب شود و سپس میزان شیب یا گرانش آن با استفاده از سیمان گرفته شود و سپس برای پوشاندن کف از سرامیک که مدرن تر و جدیدتر است استفاده گردد.

در هنگام بازسازی خانه تعویض کردن چارچوب درب ها و پنجره ها نیز بسیار مهم می باشد، زیرا این چارچوب ها به مرور زمان دچار فرسایش و پوسیدگی می شوند و استحکام خود را تا حدودی از دست می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *